historia rekordy tabele najlepsi medalisci konkurencje zawodnicy kronika
Kronika sezonu 2005
data aktualizacji : 24.06.2005


  WYNIKI SEZONU 2005:

BILANS:



Wyniki zawodów:

8.10 Ostrów Wlkp. Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w LA kula K 4kg 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 11.83 kula M 6.25 kg 1 Marcin Małecki, 81 Calisia 15.41

2.10 Wiedeń Mistrzostwa Polski Chód 50km 2 Maciej Rosiewicz, 77 UKS 12 4.05.10

24.09 Kielce Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików)


dysk 1kg M  1 Damian Walkowski, 90 Calisia 55.94 1000m M 5 Dariusz Kamzelewski, 90 UKS 12 2.39.61 pb kula 4kg M 13 Walkowski 14.15 pb


10.09 Szczecin Mistrzostwa Makroregionu Młodzików oszczep K 3 Iwona Gałecka, 90 Calisia 31.92 pb dysk 1kg M 1 Damian Walkowski, 90 Calisia 53.31 kula 4 kg M 3 Walkowski 13.22 1000m M 1 Dariusz Kamzelewski UKS 12 2.43.88 pb

3.09 Poznań Klubowa Liga Młodzików 400m JM 2s1 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 63.91 pb 400m JM 2s2 Michał Skrzypczyński, 89 Calisia 51.90 oszczep 700 g M Grzegorz Anczykowski, 89 Calisia 47.17 dysk 1kg 1 Damian Walkowski, 90 Calisia 54.29 dysk 1.75 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 49.31w dal J 5 Robert Pawłowski, 86 Calisia 5.92   

31.08 Wrocław Miting 1500m K 1 Sylwia Ratajczyk, 87 UKS 12 4.49.83 pb 600m M 1s1 Dariusz Kamzelewski, 90 UKS 12 1.27.57 pb

30.07 Puck XII Maraton 9 Ryszard Płochocki, 61 KTS Piskorzewie 2.46.01 11 Dariusz Cichorek, 72 KTS Piskorzewie 2.49.21

21-24.07 Kowno (LIT) Mistrzostwa Europy Juniorów Dysk K 6 Anna Kasprzak, 86 Calisia 45.96 (el. 47.01) Dysk M Grzegorz Bogunia, 86 Calisia - el. trzy próby spalone, chód 10000m M Michał Dominiak, 87 UKS 12 nie ukończył

22-24.07 Warszawa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) oszczep M 6 Bartosz Kobyłka, 89 Calisia /AZS Gdańsk 59.76 chód 10000m M 8 Adam Dominiak, 89 UKS 12 49.15.43 chód 10000m K 17 Lucyna Dominiak, 88 UKS 12 30.23.34 400mppł (84 cm) 7s1 (18) Przemysław Owczarek, 89 UKS 12 59.68 UKS 12 - 5 pkt. Calisia 2 pkt.

17.07 Wrocław Miting Okręgowy Dysk 1 kg 1 Damian Walkowski, 90 56.24 pb (rekord Kalisza młodzików)

7.07 W tegorocznej OOM rozgrywanej w Warszawie w dniach 21-23 lipca Kalisz będą reprezentowali jedynie zawodnicy UKS 12 Kalisz: Adam i Lucyna Dominiak (chód) i Przemysław Owczarek (400mppł). Wychowanek Calisii, oszczepnik Bartosz Kobyłka, wystąpi w barwach AZS AWF Gdańsk.

5-6.07 Bydgoszcz Mistrzostwa Polski Juniorów chód 10000 m M 1 Michał Dominiak, 87 UKS 12 43.55.09 pb dysk K 2 Anna Kasprzak, 86 Calisia 47.55 dysk M 2 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 51.88 kula K 8 Kasprzak 12.46 800m K 11 (1s1) Sylwia Ratajczyk, 87 UKS 12 2.14.62 400mppł M 31 (5s1) Kamil Wypych, 87 UKS 12 57.41 pb

Dominiak (jego trenerem jest Paweł Wiśniewski), Kasprzak i Bogunia (trenowani przez Macieja Milewskiego) zakwalifikowali się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Kownie (LITWA) w dnia 21-23.07. Po raz pierwszy w imprezie tej rangi wystąpi troje zawodników z Kalisza. Przedtem w MEJ startowali Małgorzata Bukowska (1975), Ewa śliwa (1979) i Arkadiusz Janiak (1981).

18.06 Wrocław Grand Prix PZLA 800m K 10s2 Sylwia Ratajczyk, 87 UKS 12 2.21.20 200m K 6s2 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 25.97 2s3 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 26.51 w dal M 9 Jacek Helt, 88 Calisia 5.96

18.06 Łódź Miting kwalifikacyjny kula K 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 13.02 5 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 8.29 dysk K 1 Kasprzak 47.77 9 Sobczak 27.56 dysk 2kg M 2 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 46.66 pb 11 Damian Walkowski, 90 31.14 pb

12.06 Rumia Mistrzostwa Polski w chodzie 20 km 10 Maciej Rosiewicz, 77 UKS 12 1.31.56

11.06 Poznań Miting 100m K 1s1 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 12.89 (+1.9) 4s2 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 13.22 (+2.3)

10.06 Wrocław Memoriał F. Malanowskiego i Cz. Ząbeckiego 400m K 6s1 Sylwia Ratajczyk, 87 UKS 12 61.42 400mppł M J 2s2 Kamil Wypych, 87 UKS 12 57.45 pb 600m MŁ 1s2 Dariusz Kamzelewski, 90 UKS 12 1.28.96 pb

4-5.06 Poznań Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Chód 5000m JM 5 Lucyna Dominiak, 88 UKS 12 29.59.99 Dysk JM 3 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 30.30 pb dysk J 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 44.75 kula J 1Kasprzak 13.14 pb wzwyż JM 3 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 1.55 100m pk 6 Przemysław Pawłowski, 85 Calisia 11.63 400m JM 2s5 Michał Skrzypczyński, 89 Calisia 52.68 chód 10ooo J 1 Michał Dominiak, 87 UKS 12 45.21.98 oszczep 700g JM 8 Grzegorz Anczykowski, 89 Calisia 40.83 200m JM 5s1 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 26.57 200m J 4 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 26.06 3000m JM 7 Marta Wikaryjczyk, 88 UKS 12 12.44.58 400mppł JM 4 Przemysław Owczarek, 89 UKS 12 59.07 5 Michał Wietecki, 89 UKS 12 59.84 400mppł J 6 Kamil Wypych, 87 UKS 12 59.73 pb 200m JM 5s1 Skrzypczyński 24.06 pb 2s5 Michał Mąka, 89 Calisia 23.80 pb 200m J 4s1 Mateusz Gościniak, 87 Calisia 23.44 pb 200m pk 4 Pawłowski 23.55 w dal J 12 Robert Pawłowski, 86 Calisia 5.77 Dysk 1.75 J 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 50.45 kula 6 J 5 Bogunia 13.99

29.05 Toruń XXIII Maraton 11 Andrzej Baran, 67 KTS Piskorzewie 2:48.50; 13 Ryszard Płochocki, 61 KTS Piskorzewie 2:53.32

29.05 Wrocław Otwarte Mistrzostwa Dolnego śląska Juniorów i Juniorów Młodszych kula 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 12.75 dysk 1 Kasprzak 45.28 4 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 30.14 pb 200m 3s1 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 25.86 pb 1s4 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 26.26 pb 3000m 10 Marta Wikaryjczyk, 87 UKS 12 5.39.82 wzwyż 4 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 1.58 pb 100m 6s3 Przemysław Pawłowski, 85 Calisia 11.72 6s7 Przemysław Przybylski, 87 Calisia 11.95 200m 4s3 Pawłowski 23.32 400m 2s4 Maciej Kuca, 87 Calisia 53.23 pb 1s5 Michał Skrzypczyński, 89 Calisia 52.67pb 400mppł 7s2 Kamil Wypych, 87 UKS 12 60.33 kula 6kg 2 Grzegorz Bogunia 14.36 dysk 1.75kg 1 Bogunia 53.51 pb

28.05 Poznań Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików Dysk 1kg 1 Damian Walkowiak, 90 Calisia 50.05 pb kula 4kg 3 Walkowiak 12.56 pb chód 5000m 3 Sylwester Krawczyk, 90 UKS 12 29.58.24 1000m 3 Dariusz Kamzelewski UKS 12 2.44.24 wzwyż 5 Adrianna Wange, 90 UKS 12 1.50 oszczep 600g 6 Damian Piekarski, 92 Calisia 33.24

28.05 Gdańsk oszczep 1 Bartosz Kobyłka, 89 Calisia 69.20 pb

25.05 Poznań Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Dysk Anna Kasprzak, 86 Calisia 50.15 (rekord życiowy, rekord Kalisza juniorek i seniorek)

14-15.05 Poznań Mistrzostwa Okręgu 100m JM 8 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 13.35 (el. 3s3 13.25) 200m J 2 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 26.47 JM 6 Adamczewska 26.79 pb 100mppł JM 4 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 16.89 (+2.5) Wzwyż JM 2 Kowalczyk 1.55 5 Adrianna Wange, 90 UKS 12 1.45 Dysk J 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 48.72 JM 5 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 27.88 Kula J 1 Kasprzak 12.87 100m JM el. 6s2 Michał Mąka, 89 Calisia 12.04 pb J el. 4s4 Przemysław Przybylski, 87 Calisia 11.77 pk 2s4 Przemysław Pawłowski, 85 Calisia 11.59 400m J 1s1 (7) Maciej Kuca, 87 Calisia 53,36 bp JM 2s2 (15) Michał Skrzypczyński, 89 Calisia 54.53 pb 200m JM 3s1 Mąka 24.28 pb 4s3 Skrzypczyński 24.31 pb J 6 Kuca 23.65 pb pk 3s4 Pawłowski 23.60 Dysk 1.75 M 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 52.13 pb oszczep JM 700g Grzegorz Anczykowski, 89 Calisia 42.79 kula J 6kg 2 Bogunia 14.58 pb

7.05 Poznań Miting Okręgowy 100m K 3s6 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 13.52 3s8 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 13.20 100mppł KJM 3 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 16.31 pb Wzwyż K 2 Kowalczyk 1.55 Dysk K 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 47.29 100m M 3s7 Przemysław Pawłowski, 85 Calisia 11.61 4s9 Przemysław Przybylski, 87 Calisia 11.82 Dysk 1.75 M 1 Grzegorz Bogunia, 85 Calisia 51.49 pb

30.04 Poznań Miting Otwarcia Sezonu 100m K 1s4 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 13.51 300m K 1s5 Adamczewska 42.59 dysk K 2 Anna Kasprzak, 86 Calisia 45.23 6 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 27.20 wzwyż K 4 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 1.55 dysk 1.75 M 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 50.39

29.04 Kalisz Powiatowe Mistrzostwa Szkół średnich dysk K 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 48.74 pb 2 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 29.37 Dysk 1.5 M 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 60.54 pb

23.04 Zaniemyśl III Ogólnopolskie Zawody w Chodzie Sportowym 20km M 6 Maciej Rosiewicz, 77 UKS 12 Kalisz 1.26.21 pb 10km M 3 Michał Dominiak, 87 UKS 12 42.56.00 pb 13 Adam Dominiak,89 UKS 47.31.00 pb 5km K 5 Lucyna Dominiak, 88 UKS 12 27.06.00 pb

10.04 Dębno Mistrzostwa Polski w Maratonie 8 Karolina Rakieć, 79 KTS Piskorzewie Kalisz 2.55.08 (rekord Kalisza)

28.01 Spała Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych chód 3000m JM 6 Lucyna Dominiak, 88 UKS 12 17.33.77 chód 5000m J 1 Michał Dominiak, 87 UKS 12 21.45.83 pb 5000m JM 5 Adam Dominiak, 89 UKS 12 24.30.46

30.01 Kalisz Cross Maraton Koleżeński Kobiety: Karolina Rakieć, 79 KTS Piskorzewie Kalisz 3.10.51 Teresa Kruszka, 77 KTS Piskorzewie Kalisz 4.17.19 Mężczyźni Ryszard Płochocki, 61 KTS Piskorzewie Kalisz 3.06.54

15.01 Kalisz Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych 60m J 1 Małgorzata Pawlak, 86 Calisia 8.09pb 60mppł JM 2 Dorota Kowalczyk, 89 Calisia 10.17 pb 300m JM 3 Małgorzata Adamczewska, 89 Calisia 46.25 1000m JM 3 Marta Wikaryjczyk, 88 UKS 12 3.27.58 chód 2000m 2 Lucyna Dominiak, 88 UKS 12 11.07.28 w dal L 4 Pawlak 5.00 pb kula j 1 Anna Kasprzak, 86 Calisia 12.79 2 Daria Otto, 87 Calisia 11.41 JM 2 Ewelina Sobczak, 88 Calisia 9.04 wzwyż JM Kowalczyk 1.55 pb 60m pk Przemysław Pawłowski, 85 Calisia 7.34 chód 3000m J 1 Michał Dominiak, 87 UKS 12 13.02.55 JM 1 Adam Dominiak, 89 UKS 12 14.09.58 w dal J 4 Robert Pawłowski, 86 Calisia 6.36 pb JM Jacek Helt, 88 Calisia 6.51 kula J 1 Grzegorz Bogunia, 86 Calisia 14.17